The Great Wild Life

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası

2019 Türkiye Ralli Şampiyonasını pilotllarda, Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı, copilotlar da ise yine aynı takımdan Onur Vatansever (Ford Fiesta R5) ile kazandılar.

2019 Türkiye Ralli Şampiyonasını pilotllarda, Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı, copilotlar da ise yine aynı takımdan Onur Vatansever (Ford Fiesta R5) ile kazandılar. 

BC Vision Motorsport takımlar şampiyonu olduğu sezonda 30 yaş üzeri otomobillere açık Türkiye Historic Ralli Şampiyonasında Parkur Racing adına Ford Escort Mk2 ile yarışan ve her yarış çocuk istismarına dikkat çekmek amaçlı “Çocuk Bedenime Dokunma” sloganıyla start alan  Engin Kap

Historic pilotlar şampiyonu oluken, Historic Co-pilotlar şampiyonu ise Murat Yıldırım (BMW 2002) oldu. 

Yıllardır Parkur Racing takımının Historic Copilotu Özden Yılmaz ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti KKTOK şampiyosında copilolar ve sınıf 2 şampiyonu olarak Türkiye de yaşayamadığı Şampiyonluk mutluluğunu KIbrıs’ta yaşadı. 21 Şubat 2019 cuma akşamı muhteşem bir törenle kupalarına kavuşan KIbrıs’lı Otomobil Sporcuları gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler...

Türkiye Ralli Şampiyonası gençler Şampiyonluğunu ise And Sunman – Efe Ersoy (Ford Fiesta R2) ikilisi ile keyifli bir mücadeleye giren Buğra Can KIlıç – Ali Emre Yılmaz (FIAT Egea) ikilisi kazandılar.

2020’nin motorsporları adına en önemli olayı….

Bu yıl 24-27 Eylül tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Muğla
Marmaris’te düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 11.yarışı Türkiye Rallisi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesine alındı.

Son iki yıldır ülkemizde düzenlenen en büyük uluslararası spor organizasyonu olan etkinliğin Cumhurbaşkanlığı Himayesine alınmasının ardından bir açıklama yapan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı; “Türkiye Rallisi organizasyonunun, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olmasından büyük gurur duyduklarını ifade etti…

Shell Helix, 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın isim sponsoru oldu.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Rallisi’nin de dahil olduğu Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası, 29 Şubat tarihinde Sarıkamış Rallisi ile başlayacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’na, Shell Helix markası ile katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Shell & Turcas Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci; “Shell Helix markamız ile inovasyon gücümüzü Türkiye’nin en önemli otomobil sporları organizasyonuna taşımaktan ve şampiyonaya ismimizi vermekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Shell Helix 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası takvimi ise şöyle:

29 – 01 Mart … Sarıkamış Rallisi / KARS

04 – 05 Nisan … Ege Rallisi / İZMİR

25 – 26 Nisan … ESOK Rally  / ESKİŞEHİR

16 – 17 Mayıs … Hitit Rallisi / ANKARA

13 – 14 Haziran … Ford Otosan Kocaeli Rallisi / KOCAELİ

11 – 12 Temmuz … Yeşil Bursa Rallisi / BURSA

24 – 27 Eylül … Türkiye Rallisi – WRC / MUĞLA

24 – 25 Ekim … İstanbul Rallisi / İSTANBUL

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar