The Great Wild Life

Filipinler’de Tarihi Bir Başarı

Bir dönem Karate Milli Takımı’nda görev yapan Okay Arpa, Teknik Direktörü olduğu Filipinler Karata Milli Takımı ile Güneydoğu Asya Oyunları’nda tarihi bir performans sergiledi.

Türk Antrenör Okay Arpa Filipinler’de Tarihi Bir Başarı Kazandı

Bir dönem Karate Milli Takımı’nda görev yapan Okay Arpa, Teknik Direktörü olduğu Filipinler Karata Milli Takımı ile Güneydoğu Asya Oyunları’nda tarihi bir performans sergiledi. 12 madalya kazanan Arpa’nın ekibi, karate branşında en fazla podyum gören ülke oldu.Türk antrenör Okay Arpa, Teknik Direktörü olduğu Filipinler Karate Takımı’nda gösterdiği performans ile Türkiye’nin gururu oldu. Bir dönem Karate Milli Takımı’nda da görev yapan Arpa, yaklaşık altı ay önce göreve geldiği Filipinler Karate Milli Takımı ile 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nda tarihi bir başarı elde etti.Güneydoğu Asya Oyunları Federasyonu tarafından iki yılda bir organize edilen ve bu yıl Filipinler’de düzenlenen 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nda Karate takımının Teknik Direktörü olan Okay Arpa’nın ekibi, iki altın, bir gümüş ve dokuz bronz madalya kazandı.Okay Arpa’nın yönetimindeki ekip, karate branşında uzun yıllar sonra Filipinler’e şampiyonluk sevinci yaşatırken, 12 madalya ile de karate branşında en fazla podyum gören ülke oldu.

Arpa: Ülkem Adina Gurur Duydum

Türk antrenör Okay Arpa, yaptığı açıklamada, önemli bir başarı elde ettiklerinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye’yi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadığını belirten Okay Arpa, “Filipinler Karate Milli Takımı’nda 1 Haziran’da göreve başladım ve kısa sürede sıfırdan bir ekip oluşturarak çok önemli başarı elde ettik. Planlı ve sistematik çalışmamızın karşılığını başarı olarak aldığımız için mutluyum. Uzun yıllardır altın madalya kazanamayan Filipinler’e tekrar bu sevinci yaşattık ve 13 dalın 12’sinde madalya kazanarak en fazla podyum gören ülke olduk. Yurt dışında görev yapan bir antrenör olarak ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyorum. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan olmak üzere desteklerini esirgemeyen, tebrik mesajları gönderen Türk karate camiasına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.Delihasan: Camiamiz Adina Kutluyorum

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, eski milli sporculardan Okay Arpa’nın Filipinler’de elde ettiği başarıdan dolayı gururlu ve mutlu olduklarını aktararak şunları söyledi:

“Her zaman söylediğimiz bir şey var. Türk karatesi içerisinde yabancı ya da devşirme sporcu, antrenör bulundurmadığı gibi, yetiştirdiği değerleri dünyaya ihraç ediyor. Bugün birçok ülkenin karate takımlarında Türk antrenörler görev yapıyor, Türk asıllı sporcular mücadele ediyor. Okay Arpa kardeşimiz de onlardan biri. Hem sporcu hem de antrenör iken takdir ettiğimiz kardeşimizin başarısıyla gurur duyduk. Kendisini Türk karate camiası adına kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”

Benzer Yazılar