The Great Wild Life

Güçlü Ve Başarılı Bir Lider

Yıllar önce, bir Ağustos akşamı yaşadığımız şiddetli depremin ardından öne çıkan, kahraman, korkusuz, yardımsever ekip: AKUT. Onun millet için çabalayan başarılı, yetenekli ve özverili lideri Nasuh Mahruki…

Yıllar önce, bir Ağustos akşamı yaşadığımız şiddetli depremin ardından öne çıkan, kahraman, korkusuz, yardımsever ekip: AKUT. Onun millet için çabalayan başarılı, yetenekli ve özverili lideri Nasuh Mahruki… Dağcı, amatör kaptan, yamaç paraşütçüsü, yazar, lider ve vatansever Nasuh Mahruki ile hem dağcılığı hem AKUT’u hem de kitaplarını konuştuk.


Tırmandığınız dağlar ırmanış süresi boyunca öğrendikleriniz, yaşadıklarınız ve hissettiklerinizle kaleminizden 10 yıl içerisinde birçok kitap döküldü. Bizlere kitaplarınızdan bahseder misiniz?

Toplamda yedi kitap yazdım. İlkini 24 yaşındayken kaleme almıştım. 29 yaşıma geldiğimde ise toplamda dört kitabım olmuştu. O zamanlar çok fazla seyahat ediyordum ve öğrendiklerimi yazıya aktarıyordum. “Bir Dağcının Güncesi” adı ile piyasaya sürülen ilk kitabımda, ilk yüksek irtifa tırmanışım olan 7 bin 10 metrelik Tiyanşan (Tanrı) Dağları’ndaki Khan Tengri (Han Tengri) dağ tırmanışımı anlattım.