The Great Wild Life

Korkudan Keşfe, Gerçek Bir Başarı Hikâyesi

Dostlarla birlikte keyifli bir bordum dalışının ortalarında tanıştık sevgili Artun ile. Kendisini suya bırakmadığını, sürekli teknede vakit geçirdiğini fark ettik. Akşam vakti, dalış sonrası sofraya kurulduk.

 

Dostlarla birlikte keyifli bir bordum dalışının ortalarında tanıştık sevgili Artun ile. Kendisini suya bırakmadığını, sürekli teknede vakit geçirdiğini fark ettik. Akşam vakti, dalış sonrası sofraya kurulduk. Ruhumuz doygun, karnımız kurt gibi aç yemekleri beklerken, dalış hikâyelerini mezelere katık ettik. Sadece sofranın üzerindekilerle yetinmeyip sohbet ve kahkahanın da masalara servis edildiği bir Bodrum akşamında lafı alıverdik dilinin ucundan. Ağzında ıslattığı baklası “su fobisi” imiş sevgili

Artun’un. Kara insanı olmasına rağmen “Aktif Balıkadamlar Spor Kulübümüzün sosyal ortamından aldığı keyif nedeni ile diğer gezilerde de bizi yalnız bırakmadı. Fakat dostumuzun bu “kuru” hallerine gönlümüz razı olmadı tabii ki. Sonraları dalış hocamız Hagop Bahadıroğlu eşliğinde yüzmeyi öğrenerek su fobisinin üstesinden geldi. Artun’un bununla yetindiğini düşünebilirsiniz belki. Fakat bizim bu işin peşini bırakmaya niyetimiz yoktu. Zaten gönlünde olanı dillendirdik her karşılaşmamızda. Onu, dalışın başlangıç seviyesi olan CMAS 1 yıldız kursuna başlattık ve kulübün rehber hocası Giray Pultar’ın ellerine teslim ettik. Hemen sonra aldığı teorik ve pratik eğitimler sayesinde dalış hayatına başladı. Yakın zaman öncesine kadar denize adımını atmayan dostumuz şimdi arkadaşlarına dalış tecrübelerini büyük bir heyecan ile anlatıyor. Artık dalış sonrası, sofraların yeni hikâyeleri ve yeni kahkahaları var.

Benzer Yazılar